Królestwo Jerozolimy

Aktualności: Forum SMF zostało uruchomione!
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Pokaż wiadomości

Wiadomości | * Pokaż wątki | Pokaż załączniki

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini

Strony: 1 [2] 3
16
Bazylika Grobu Bożego / Triduum Paschalne - Anno Domini MMXX
« dnia: 10 Kwiecień 2020, 18:36:57 »
W Bazylice Grobu Bożego trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu


17
Swiątynie / Triduum Paschalne - Anno Domini MMXX
« dnia: 09 Kwiecień 2020, 23:46:51 »
TRIDUUM PASCHALNE
MMXX

WIELKI CZWARTEK - WIECZERZA PAŃSKA

O godzinie 16:30 rozpoczęła się celebracja Wieczerzy Pańskiej, która odbyła się w Jerozolimie. Do ołtarza wyruszyła uroczysta procesja ze śpiewem "Jużem dość pracował". Celebracji przewodniczył prymas Bizancjum ksiądz biskup Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini.


Po pozdrowieniu wiernych ksiądz biskup zaprosił do wspólnej modlitwy zwłaszcza za kapłanów i o powołania kapłańskie.
W czasie celebracji wykonano części stałe z Missa de Angelis. W towarzystwie bicia dzwonów odśpiewano hymn "Gloria in excelsis Deo". Dzwony milkną do Wigilii Paschalnej.



Następnie odbyła się liturgia Słowa, w czasie której odczytani następujące czytania:


Ksiądz biskup wygłosił okolicznościowe kazanie:

Cytuj
"Przykazanie nowe daję Wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem"
Umiłowani w Panu!
Tą celebracją Wieczerzy Pańskiej wchodzimy w ostani etap przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jezus gromadzi swoich uczniów w Wieczerniku, aby ostatni raz spożyć z nimi Paschę. Łamiąc chleb i podając kielich z winem, ustanowił tym samym dwa istotne dla życia chrześcijan sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa. Te dwa znaki są ze sobą nierozłączne i jeden potrzebuje drugiego. Dlatego też dzisiejszy dzień jest dniem modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.
Chrystus zanim został pojmany zostawił swoim uczniom, ale też nam, wyraźny znak, testament. Wezwał nas do tego, abyśmy się wzajemnie miłowali. Miłować się wzajemnie, to dbać o wspólne dobro - dobro państwa i dobro Kościoła. Miłować się wzajemnie to dbać o pokój i zgodę między sobą. Miłować się wzajemnie to okazywać szacunek wobec drugiej osoby, gdyż każda osoba zasługuje na szacunek.
Moi drodzy!
NIech ten czas świętego Triduum, czas tych świętych trzech dni, stanie się dla nas okazją do ścisłego zjednoczenia się z Chrystusem i trwania w Jego łasce, Amen.

Po zakończonym kazaniu odbył się obrzęd Mandatum, czyli obmycia nóg.


Potem rozpoczęła się liturgia Eucharystyczna, w czasie której śpiewano pieśń "Gdzie miłość wzajemna i dobroć" oraz "Sanctus" i "Agnus Dei" z Missa de Angelis.



Potem odbyła się Komunia Święta, czasie której odśpiewano hymn św. Tomasza z Akwinu "Adoro te Devote"


Po zakończonym obrzędzie Kominii św., główny celebrans podał krótkie ogłoszenia dotyczące najbliższych dni, a następnie rozpoczęto śpiew "Panie lingua". Podczas niej w uroczystej procesji procesji przeniesiono Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy, znajdującej się na wzgórzu Golgota, gdzie jutro obędzie się liturgia Wielkiego Piątku.


Po dotarciu do Cieminicy, rozpoczęła się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.


18
Bazylika Hagia Sophia / Jutrznia w intencji powołań kapłańskich
« dnia: 09 Kwiecień 2020, 09:05:28 »
O godzinie 8:00 w katedrze Hagia Sophia rozpoczęła się poranna modlitwa Kościoła - jutrznia - w intencji powołań kapłańskich, zwłaszcza w Cesarstwie Bizantyjskim. Nabożeństwu przewodniczył prymas Bizancjum ksiądz biskup Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini.


Przed udzieleniem błogosławieństwa biskup Adalbertus zaprosił wiernych do udziału w Triduum Paschalnym. Przypomniał, że uroczystości rozpoczną się dziś wieczorem w Jerozolimie, gdzie będzie sprawowana celebracja Ostatniej Wieczerzy, a zakończą się w sobotni wieczór Wigilią Paschalną i rezurekcją. Natomiast w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w katedrze Hagia Sophia, odbędzie się celebracja Najświętszej Ofiary ze śpiewem sekwencji wielkanocnej.

Po jutrzni ksiądz biskup udał się do Rotrii.

19
Pałac Królewski / Triduum Paschalne - Anno Domini MMXX
« dnia: 06 Kwiecień 2020, 14:47:10 »
Wasza Wysokość!
Chciałbym się zapytać, czy nie miałby wasza wysokość nic przeciwko, abym przewodniczył uroczystościom Triduum Paschalnego w Jerozolimie? Chciałbym przeprowadzić celebrację Ostatniej Wieczerzy w.Wieczerniku, potem przenieść Najświętszy Sakrament na Kalwarie, gdzie bedzie odbywała się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tam też w Wielki Piątek rozpocząłbym liturgię Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża. Następnie przeszedłbym stamtąd do Bazyliki Grobu Bożego z Najświętszym Sakramentem. Tam w przewodniczyłbym uroczystościom Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę wraz z procesją rezurekcyjną.
Pozdrawiam
(-) Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini,
Prymas Cesarstwa Bizantyjskiego

20
Bazylika Hagia Sophia / Niedziela Palmowa - Anno Domini MMXX
« dnia: 05 Kwiecień 2020, 23:35:23 »
Równo o godzinie 11:30 przed drzwiami katedry zebrała się asysta liturgiczna wraz celebransem uroczystości biskupem Adalbertusem Pronobisem, prymasem Cesarstwa Bizantyjskiego. Tam dokonano poświęcenia palm, które błogosławi się na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy tuż przed swoją zbawczą w skutkach męką.


Następnie w towarzystwie śpiewu "Hosanna Filio Davidi" ruszyła procesja do miejsca sprawowania Eucharystii.



Następnie odbyła się liturgia Słowa Bożego, w czasie której wysłuchano opisu Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa według św. Mateusza.


https://www.youtube.com/watch?v=1cn3tGDoprg - Męka Jezusa według św. Mateusza

Potem celebrans wygłosił kazanie.

Cytuj
Umiłowani w Panu!
Dzisiejsza niedziela nosi miano Niedzieli Palmowej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. To wspomnienie jest ubogacone święceniem palm, które za rok zostaną przeznaczone na popiół, którym zostaną posypane nasze głowy w Środę Popielcową. Jednakże dzisiejsza niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej, w której wsłuchujemy się w opis Pasji według wybranych ewangelistów. W tym roku jest to św. Mateusz. Dzisiejsza niedziela otwiera nam bezpośredni czas przygotowania do świąt Wielkanocnych. Czas ten jest nazwany Wielkim Tygodniem.
Wielki Tydzień to okres, w którym każdy nas musi powoli podsumować swoją tegoroczną, wielkopostną droga. To czas, aby jeszcze bardziej skupić na tym, co Boże niż ludzkie. To czas, gdzie w naszym życiu, w naszych sercach musi się wydarzyć głęboka przemiana.
Niech zatem pomaga nam Matka Najświętsza. Ta, która boleje nad męką swojego Syna. Ona uczy nas wielkiej cichości i cierpliwość mimo spotykanych wśród nas utrapień.
I Ty, któraś współcierpiała, Matko Bolesna, przyczyń się za nami. Amen
.

Potem obyła się liturgia Eucharystyczna, w czasie której śpiewano pieśń "Pueri hebraeorum, portantes".

https://www.youtube.com/watch?v=a16POhiuP8c - Pueri hebraeorum, portents

Po modlitwie po Komunii Św. prymas podał ogłoszenia, które zostały opublikowane w Pałacu Prymasowskim.
Następnie biskup Adalbertus udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i udał się do zakrystii. Podczas przejścia towarzyszył śpiew pieśni "Gloria, laus et honor"

https://www.youtube.com/watch?v=xtm0Jy1OFHM - Gloria, laus et honor

21
Pałac Prymasowski / Ogłoszenia z Pałacu Prymasowskiego
« dnia: 04 Kwiecień 2020, 12:33:18 »
Cytuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
04.04.2020

1. W najbliższą niedzielę w Katedrze Hagia Sophia odbędą się uroczystości związane z przeżywaniem w tym Niedzieli Palmowej. Uroczystościom będzie przewodniczył prymas Cesarstwa Bizantyjskiego ksiądz biskup Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini. Tym samym rozpoczynamy ostatni tydzień przed świętami Wielkanocnymi, zwanym Wielkim Tygodniem.

2. Od czwartkowego wieczoru rozpoczną się uroczystości związane z Triduum Paschalnym. Program jest następujący:

- Wielki Czwartek, 9 IV 2020
--- Jutrznia w intencji kapłanów oraz w intencji powołań kapłańskich
--- Celebracja pamiątki Ostatniej Wieczerzy
--- Adoracja Najświętszego Sakramentu przy tzw. "Ciemnicy" do północy

- Wielki Piątek, 10 IV 2020
--- Droga Krzyżowa
--- Liturgia Wielkiego Piątku
--- Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do północy (w tym śpiew Gorzkich Żali)

- Wielka Sobota, 11 IV 2020
--- Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim
--- Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 12 IV 2020
--- Uroczysta Msza Święta ze śpiewem sekwencji wielkanocnej

3. Decyzją Patriarchy Piusa Leona II katedra Hagia Sophia została podniesiona do rangi Bazyliki Mniejszej. W związku z tym, uroczystość proklamacji odbędzie po oktawie Wielkanocy, tj. po 19 IV 2020. Szczegóły w późniejszym czasie.

Na owocne przeżycie nadchodzącej radości Świąt Paschalnych, udzielam swojego pasterskiego błogosławieństwa.

(-) Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini,
Prymas Cesarstwa Bizantyjskiego




22
Pałac Prymasowski / Powrót z rekolekcji
« dnia: 04 Kwiecień 2020, 12:03:39 »
W południe, 4.04.2020 roku, do Pałacu Prymasowskiego powrócił z rekolekcji wielkopostnych biskup Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini. Odnowiony duchowo wraca do służby w Cesarstwie Bizantyjskim, jaka mu została nadana przez Opatrzność.

23
J 8,1-11

Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On, usiadłszy, nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą dopiero co pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero co pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?» Mówili to, wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». I powtórnie schyliwszy się, pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta stojąca na środku. Wówczas Jezus, podniósłszy się, rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz».

https://www.youtube.com/watch?v=Ik-5pysmMHw&list=PLFn1VIsptN2J2682cVnbQ39SOuiUgt3u4&index=1

24
J 11,1-45

Był pewien chory, Łazarz z Betanii, ze wsi Marii i jej siostry, Marty. Maria zaś była tą, która namaściła Pana olejkiem i włosami swoimi otarła Jego nogi. Jej to brat, Łazarz, chorował. Siostry zatem posłały do Niego wiadomość: «Panie, oto choruje ten, którego Ty kochasz». Jezus, usłyszawszy to, rzekł: «Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą». A Jezus miłował Martę i jej siostrę, i Łazarza. Gdy posłyszał o jego chorobie, pozostał przez dwa dni tam, gdzie przebywał. Dopiero potem powiedział do swoich uczniów: «Chodźmy znów do Judei». Rzekli do Niego uczniowie: «Rabbi, dopiero co Żydzi usiłowali Cię ukamienować i znów tam idziesz?» Jezus im odpowiedział: «Czyż dzień nie liczy dwunastu godzin? Jeśli ktoś chodzi za dnia, nie potyka się, ponieważ widzi światło tego świata. Jeżeli jednak ktoś chodzi w nocy, potknie się, ponieważ brak mu światła». To powiedział, a następnie rzekł do nich: «Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę go obudzić». Uczniowie rzekli do Niego: «Panie, jeżeli zasnął, to wyzdrowieje». Jezus jednak mówił o jego śmierci, a im się wydawało, że mówi o zwyczajnym śnie. Wtedy Jezus powiedział im otwarcie: «Łazarz umarł, ale raduję się, że Mnie tam nie było, ze względu na was, abyście uwierzyli. Lecz chodźmy do niego». A Tomasz, zwany Didymos, rzekł do współuczniów: «Chodźmy także i my, aby razem z Nim umrzeć». Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie. A Betania była oddalona od Jerozolimy około piętnastu stadiów. I wielu Żydów przybyło przedtem do Marty i Marii, aby je pocieszyć po utracie brata. Kiedy więc Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu. Marta więc rzekła do Jezusa: «Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga». Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie». Marta Mu odrzekła: «Wiem, że powstanie z martwych w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym». Powiedział do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?» Odpowiedziała Mu: «Tak, Panie! Ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat». Gdy to powiedziała, odeszła i przywołała ukradkiem swoją siostrę, mówiąc: «Nauczyciel tu jest i woła cię». Skoro zaś tamta to usłyszała, wstała szybko i udała się do Niego. Jezus zaś nie przybył jeszcze do wsi, lecz był wciąż w tym miejscu, gdzie Marta wyszła Mu na spotkanie. Żydzi, którzy byli z nią w domu i pocieszali ją, widząc, że Maria szybko wstała i wyszła, udali się za nią, przekonani, że idzie do grobu, aby tam płakać. A gdy Maria przyszła na miejsce, gdzie był Jezus, ujrzawszy Go, padła Mu do nóg i rzekła do Niego: «Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł». Gdy więc Jezus zobaczył ją płaczącą i płaczących Żydów, którzy razem z nią przyszli, wzruszył się w duchu, rozrzewnił i zapytał: «Gdzie go położyliście?» Odpowiedzieli Mu: «Panie, chodź i zobacz!» Jezus zapłakał. Żydzi więc mówili: «Oto jak go miłował!» Niektórzy zaś z nich powiedzieli: «Czy Ten, który otworzył oczy niewidomemu, nie mógł sprawić, by on nie umarł?» A Jezus, ponownie okazując głębokie wzruszenie, przyszedł do grobu. Była to pieczara, a na niej spoczywał kamień. Jezus powiedział: «Usuńcie kamień!» Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie». Jezus rzekł do niej: «Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą?» Usunięto więc kamień. Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: «Ojcze, dziękuję Ci, że Mnie wysłuchałeś. Ja wiedziałem, że Mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie tłum to powiedziałem, aby uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś». To powiedziawszy, zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce przewiązane opaskami, a twarz jego była owinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić». Wielu zatem spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.

https://www.youtube.com/watch?v=ELADuQwWgxw&list=PLFn1VIsptN2J2682cVnbQ39SOuiUgt3u4&index=4&t=0s

25
Równo o godzinie 15:00, z zakrystii katedralnej wyruszyła procesja do ołtarza. Na czele procesji idzie turyferariusz z dymiącą kadzielnicą, krzyż, akolitki, posługujący i prymas Bizancjum Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini. W czasie przejścia odśpiewano pieśń "Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony".


https://www.youtube.com/watch?v=vYh6OIakiC8 - Krzyżu Chrystusa

Następnie rozpoczęła się celebracja Najświętszej Ofiary. W czasie liturgii towarzyszył śpiew części stałych z Missa VI.

https://www.youtube.com/watch?v=xe5qjOnwQhA - Kyrie

Liturgię Słowa zaczerpnięto z V Niedzieli Wielkiego Postu. Podczas niej, biskup Adalbertus wygłosił kazanie.

Cytuj
Umiłowana wspólnoto diecezjalna Diecezji Konstantynopolitańskiej!
Umiłowani mieszkańcy Cesarstwa Bizantyjskiego z cesarzem Janem I Bizantyjskim na czele!

Liturgia Słowa, zwłaszcza dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam motyw przyjaźni, przyjacielskiej relacji między Jezusem a Łazarzem, który od czterech dni leżał w grobie. Wiadomość jaką dostał Jezus, że Jego przyjaciel umarł, mocno poruszyła Chrystusa do tego stopnia, że zapłakał. Jednakże płacz ten zamienia się w radość, bo Jezus zrozumiał całą sytuację i wiedział, dlaczego to wszystko. Kazał natychmiast odsunąć kamień, który zakrywał wejście do grobu i wskrzesił zmarłego Łazarza do życia. Łazarz wyszedł z grobu i wszyscy się bardzo cieszyli. Ależ to niezwykła przyjaźń! Jezus troszczy się o swoich bliskich, pokazuje, że najpeirw On sam musi umrzeć i Zmartwychwstać, a potem Ci, którzy w Niego wierzą.
Dziś jest podobnie i u nas. Choć wchodzimy w pasyjny okres Wielkiego Postu, to jednak przepełnia nas wielka radość z tego, że Cesarstwo posiada prymasa, którym jest moja skromna osoba. Dziś każdy z nas wychodzi z własnego grobu, aby uradować się życiem wiary w naszym społeczeństwie.
Moi drodzy!
Stoję przed wami z wielkim drżeniem, ale i ufnością, że nasze relacje będą przyjacielskie, że wspólnymi siłami uda się nam ukształtować społeczeństwo Bizancjum. Jako wasz pierwszy prymas, proszę was o modlitwę i wsparcie w misji, którą powierzył mi Patriarcha Pius Leon II.

Potem odbyła się liturgia Eucharystyczna. Podczas ofiarowania darów śpiewano pieśń "Ogrodzie Oliwny", a w czasie liturgi "Sanctus" i "Agnus Dei" z Missa VI

https://www.youtube.com/watch?v=IhsdzZ4kfKA - Ogrodzie Oliwny
https://www.youtube.com/watch?v=Y76x2gjRAS0 - Sanctus
https://www.youtube.com/watch?v=NveJqUDp7GM - Agnus Dei

Potem odbył się obrzęd Komunii Św.

Celebrę zakończyło błogosławieństwo biskupa Adalbertus. Potem do zakrystii wyruszyła asysta. W czasie procesji wyjścia śpiewano pieśń "Stabat Mater Dolorosa"

https://www.youtube.com/watch?v=Sbej1UO2mf8 - Stabat Mater Dolorosa

Potem biskup Adalbertus wyszedł do wiernych, aby ich uścisnąć.






26
Ministerstwo Wniosków i Zwoi Skarbowych / Wniosek o nadanie ziemi
« dnia: 28 Marzec 2020, 17:52:16 »
Ja, biskup Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini, prymas Cesarstwa Bizantyjskiego, wnioskuję o nadanie ziemi Towarzystwu Jezusowemu.

27
J 7, 40-53

Wśród tłumów słuchających Jezusa odezwały się głosy: «Ten prawdziwie jest prorokiem». Inni mówili: «To jest Mesjasz». «Ale – mówili drudzy – czyż Mesjasz przyjdzie z Galilei? Czyż Pismo nie mówi, że Mesjasz będzie pochodził z potomstwa Dawidowego i z miasteczka Betlejem, skąd był Dawid?» I powstał w tłumie rozłam z Jego powodu. Niektórzy chcieli Go nawet pojmać, lecz nikt nie podniósł na Niego ręki. Wrócili więc strażnicy do arcykapłanów i faryzeuszy, a ci rzekli do nich: «Czemu go nie pojmaliście?» Strażnicy odpowiedzieli: «Nigdy jeszcze nikt tak nie przemawiał jak ten człowiek». Odpowiedzieli im faryzeusze: «Czyż i wy daliście się zwieść? Czy ktoś ze zwierzchników lub faryzeuszy uwierzył w Niego? A ten tłum, który nie zna Prawa, jest przeklęty». Odezwał się do nich jeden spośród nich, Nikodem, ten, który przedtem przyszedł do Niego: «Czy Prawo nasze potępia człowieka, zanim go wpierw nie przesłucha i nie zbada, co on czyni?» Odpowiedzieli mu: «Czy i ty jesteś z Galilei? Zbadaj i zobacz, że żaden prorok nie powstaje z Galilei». I rozeszli się – każdy do swego domu.

https://www.youtube.com/watch?v=xk0l-7QVs2Q&list=PLFn1VIsptN2J2682cVnbQ39SOuiUgt3u4

28
Diecezja konstantynopolitańska / Spis Duchowieństwa
« dnia: 27 Marzec 2020, 23:19:12 »
Wzór spisu:

Cytuj
Imię:
Nazwisko:
Rodzaj (kapłan zakonny, kapłan diecezjalny):

29
Pałac Prymasowski / Biuro Prymasa
« dnia: 27 Marzec 2020, 23:09:39 »


Biuro Prymasa

To tutaj przyjmowani są goście, którzy chcą spotkać się z Biskupem Prymasem. Również w tym miejscu są podejmowane najważniejsze decyzje dotyczące funkcjonowania diecezji.. W tej sali są rozpatrywane wszelkie wnioski, oraz podpisywane i publikowane wszystkie decyzje biskupa. Miejsce to nie służy do odpoczynku, lecz do ciężkiej pracy umysłowej.

30
Bazylika Hagia Sophia / Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - 27 III 2020
« dnia: 27 Marzec 2020, 22:57:01 »
Równo o godzinie 15:30 w katedrze Hagia Sophia rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której przewodniczył biskup Adalbertus Pronobis von Hippogriff Piccolomini, prymas Cesarstwa Bizantyjskiego. Biskup Adalbertus był wielce zdumiony ilością wiernych przybyłych na to nabożeństwo. Po zakończonej modlitwie wyszedł do ludzi, aby jeszcze przez chwilę pomodlić się z nimi i wymienić z nimi kilka zdań. Dzięki temu nowy duszpasterz ma okazję nieco lepiej poznać swoich wiernych.



Strony: 1 [2] 3
BloQcs design by Bloc
SMF 2.0.6 | SMF © 2013, Simple Machines
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
sod crazysquad wrickenridge playlifegames pandemonium