Cesarstwo Bizantyjskie

Aktualności: Forum SMF zostało uruchomione!
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Koszary wojsk państwowych / Chcem dołączyć do Armii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Konstantinos Paleos dnia Dzisiaj o 17:59:37 »
Ja bym chciał być kapelanem w wojsku i służyć wiernie ojczyźnie.
2
Forum Konstantyna / Co się stało w Antiochii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Konstantinos Paleos dnia Dzisiaj o 17:58:10 »
Po tych Protestach co opisałem Antiochia prawie zamarła, ludzie siedzą w domach, autobusy nie kursują. Jedynie Duchowny Syryjscy Rozmawiają o dzisiejszym dniu. Na Graniczy Bizantyńsko - Syryjskiej dochodzi czasem do starć granicznych.
3
Forum Konstantyna / Bunt w Antiochii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Konstantinos Paleos dnia Dzisiaj o 17:52:25 »
Syryjczycy z Antiochii dziś o godzinie 17.46 obrzucili Budynek Pałacu Biskupa Kamieniami, następnie Ludzie zaczęli Protestować i Obrzucać katędre. Wkrótce ogłoszony został stan wyjąktowy. Policja wszczęła dochodzenie według którego wynika że ci Syryjczycy chcieli utworzyć odłam w Kościele Syriackim. Ja poinformowałem sędzię w Edessie o tym, i ci Syryjczycy będą przed Sądem. Czeka ich wykluczenie z Kościoła. Według mnie trzeba tych ludzi Aresztować. Ja sam jestem wiernym Syriackim.
4
Zakon Templariuszy / Odp: Ewangelia na dziś
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hugo de Payns dnia Dzisiaj o 13:56:25 »
20 stycznia

Słowa Ewangelii według Świętego Marka W dzień szabatu Jezus wszedł do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć. On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie uratować czy zabić? » Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa. A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

Mk 3, 1-6

Καὶ εἰσῆλθεν πάλιν εἰς τὴν συναγωγήν. καὶ ἦν ἐκεῖ ἄνθρωπος ἐξηραμμένην ἔχων τὴν χεῖρα: καὶ παρετήρουν αὐτὸν εἰ τοῖς σάββασιν θεραπεύσει αὐτόν, ἵνα κατηγορήσωσιν αὐτοῦ. καὶ λέγει τῷ ἀνθρώπῳ τῷ τὴν ξηρὰν χεῖρα ἔχοντι, Ἔγειρε εἰς τὸ μέσον. καὶ λέγει αὐτοῖς, Ἔξεστιν τοῖς σάββασιν ἀγαθὸν ποιῆσαι ἢ κακοποιῆσαι, ψυχὴν σῶσαι ἢ ἀποκτεῖναι; οἱ δὲ ἐσιώπων. 5καὶ περιβλεψάμενος αὐτοὺς μετ' ὀργῆς, συλλυπούμενος ἐπὶ τῇ πωρώσει τῆς καρδίας αὐτῶν, λέγει τῷ ἀνθρώπῳ, Ἔκτεινον τὴν χεῖρα. καὶ ἐξέτεινεν, καὶ ἀπεκατεστάθη ἡ χεὶρ αὐτοῦ. καὶ ἐξελθόντες οἱ Φαρισαῖοι εὐθὺς μετὰ τῶν Ἡρῳδιανῶν συμβούλιον ἐδίδουν κατ' αὐτοῦ ὅπως αὐτὸν ἀπολέσωσιν.
5
Zakon Templariuszy / Odp: Muzyka miła uchu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hugo de Payns dnia Dzisiaj o 13:54:48 »
Piękna muzyka
6
Zakon Templariuszy / Odp: Muzyka miła uchu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maurycy Orański dnia Dzisiaj o 13:17:15 »
Cudo. Słucham tego po kilka razy na dzień.
7
Zakon Templariuszy / Odp: Muzyka miła uchu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gagik Bagratyda dnia 19 Styczeń 2021, 23:09:56 »
8
Komnaty cesarza / Odp: Życzenia i Prośby
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gagik Bagratyda dnia 19 Styczeń 2021, 18:56:00 »
Chciałbym prosić o przeniesienie wątków autorstwa Konstantinosa (Paleosa) dotyczących Cerkwii dyzunickiej i Kościoła Prawosławnego do archiwum.
9
Komnaty cesarza / Odp: Życzenia i Prośby
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hugo de Payns dnia 19 Styczeń 2021, 18:36:24 »
Chcę spróbować mieć porządek
10
Królestwo Jerozolimy / Odp: Ιερουσαλήμ - Jerozolima
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Konstantinos Paleos dnia 19 Styczeń 2021, 13:42:49 »
 Bazylika Mar Thoma ( czyli Bazylika Św Tomasza) jest IV wieczną Bazyliką i katedrą Diecezji Jerozolimy kościoła Syriackiego, której biskupem jest Ignacy ( Kavelos) . W Przedsionku jest XIX wieczny Wizerunek św. Tomasza, patrona  tego Kościoła. W nawie Głównej znajduje się nad Ołtarzem XIV wieczny Zegar który nazywa się,, Kaulos ", Kaulos przedstawia Św Tomasza na tronie. Kościół posiada Organy które są tu od 1328. W czasie Zamieniana Kościołów Mar Thoma jako jedyna Syriacka Świątynia przetrwała. Bazylika ma 7 Kaplic, pierwszą nich, jest Nazywana przez Wiernych Syriackich Cudowną Kaplicą, że względu na częste cuda które się dokonały w tej Kaplicy, w Kaplicy znajduje się dużo fresków autorstwa Michała Anioła, pozostałe z Kaplic to są jedynie zarezerwowane dla Biskupa lub Innych Syriackich Duchownych. Bazylika na 4 dzwony.
Strony: [1] 2 3 ... 10
BloQcs design by Bloc
SMF 2.0.6 | SMF © 2013, Simple Machines
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
peszer testowaniestyluf wszstuchola konie-i-ludzie fanklubklasycznychaut