Królestwo Jerozolimy

Aktualności: Forum SMF zostało uruchomione!
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: Ewangelia - Poniedziałek V Tygodnia Wielkiego Postu - 30 III 2020  (Przeczytany 875 razy)

Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Renoma +2/-0
    • Zobacz profil
J 8,1-11

Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On, usiadłszy, nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą dopiero co pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero co pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?» Mówili to, wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». I powtórnie schyliwszy się, pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta stojąca na środku. Wówczas Jezus, podniósłszy się, rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz».

https://www.youtube.com/watch?v=Ik-5pysmMHw&list=PLFn1VIsptN2J2682cVnbQ39SOuiUgt3u4&index=1
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Prymas Królestwa Hesselandu i całej Sarmacji
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny

Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: Ewangelia - Poniedziałek V Tygodnia Wielkiego Postu - 30 III 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrzesień 2020, 20:54:09 »
Przyszło mi do głowy - może zamieszczajmy Ewangelię na każdy dzień, ale... po grecku? Wiem, że niewiele osób zna ten język, jednak czasem interesujące może być poznanie, jak dany fragment brzmi w oryginale. Nie jestem w stanie robić tego codziennie, ale mógłbym przez większość dni w tygodniu.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Renoma +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ewangelia - Poniedziałek V Tygodnia Wielkiego Postu - 30 III 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Wrzesień 2020, 15:51:25 »
Odpowiadając na Twą prośbę, przychylam się do niej z oceną pozytywną. Mając na uwadze dobro duchowe i kulturę Bizancjum, zezwalam na publikację Słowa Bożego na każdy dzień w języku greckim.
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Prymas Królestwa Hesselandu i całej Sarmacji
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny

 

BloQcs design by Bloc
SMF 2.0.6 | SMF © 2013, Simple Machines
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
cyganie lisypl duesicilie ironknights cat-world