Królestwo Jerozolimy

Aktualności: Forum SMF zostało uruchomione!
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: "Klimat" Bizancjum  (Przeczytany 5977 razy)

Jaxa Gryfita

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Renoma +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Listopad 2020, 20:21:27 »
Ja się pragnę wytłumaczyć Miłościwym Panom, ale dżuma u Was rzecz i może zwyczajna, za to przyjezdnemu niemocy srogiej przysporzy... Wracam zahartowany i zaprawiony na okoliczności Waszych tu rozważań. Radą służyć Dostojnym byłoby z mej skromnej strony niestosownie i nazbyt bodaj zuchwale, choćby z racji mego stażu na służbie Jego Cesarskiej Mości. Oddaje się pod Wasze uzgodnienia. Zapewne administracyjne uporządkowanie imperium posłuży wszelakiej jego sprawności, a tego wielce potrzeba w obliczu nieustannie grożących zewsząd niebezpieczeństw. Mapa przedstawia się doprawdy obiecująco. Zatem, a jakże: aktywny!
Słowiański książę połabskich Stodoran, zwanych też Hawelanami, dux Sorabie z rodu Świebodziców-Gryfitów

Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Listopad 2020, 20:30:05 »
Radość nam sprawia, że Wasza Xiążęca Mość cało wyszedł z choroby, co niejednego powaliła. Jeśli wolno mi doradzić Najjaśniejszemu Autokratorowi i Cesarzowi Rzymian, zalecałbym, aby Xiążę Jaxa objął dowództwo Temu Dalmacji, jako że ludność tych ziem jest kulturowo najbliższa rodowej dziedzinie Xięcia.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Hugo de Payns

  • Mistrz Zakonu Templariuszy
  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 2514
  • Renoma +26/-0
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Listopad 2020, 20:37:24 »
Cieszę się z Pana powrotu do zdrowia
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona


Jaxa Gryfita

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Renoma +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Listopad 2020, 21:34:27 »
W tak zwanym międzyczasie przestudiowałem Panów wywody tutaj zawarte nieco rzetelniej i muszę przyznać, że wielce są one budujące. Poszukiwanie jakowejś tożsamości w tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości wschodniorzymskiej na przestrzeni wieków to nie lada wyzwanie. Istotnie, pokornie przychylam się do uwagi Wielmożnego Pana Gagika, jeśli istnieje choć cień szansy na jakikolwiek awans to słowiańszczyzna z racji tu już przytoczonych, sercu memu pozostaje najbliższa. Słowianie to lud, który może przysłużyć się Cesarstwu, ale trzymać ich należy krótko. Oczywiście, pozostaję do dyspozycji.
Słowiański książę połabskich Stodoran, zwanych też Hawelanami, dux Sorabie z rodu Świebodziców-Gryfitów

Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Na marginesie nowego edyktu
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Listopad 2020, 16:26:12 »
Cytuj
§4. Oddaje się Tem Anatolikon, z wyłączeniem Konstantynopola zostawionego bezpośredniej władzy Cesarza, w namiestnikowskie posiadanie Czcigodnemu x. dk. Gagikowi Bagratydzie, w decyzji mając na uwadze jego ogromny wkład w mobilizację Bizancjum i wyprowadzenie z kryzysu.
Tem Anatolikon obejmuje tylko tereny azjatyckie, natomiast zarówno Konstantynopol, jak i ziemie Bułgarii, Tracji oraz Italii pozostają pod bezpośrednim zarządem Cesarza. Chyba że o czymś nie wiem  ;).
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Ustrój Bizancjum
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Grudzień 2020, 20:49:12 »
Jestem świadomy, że absolutna władza Autokratora stanowi jeden z filarów naszego państwa, jednak w wypadku jego częstej i przedłużającej się nieobecności (co ostatnimi czasy miało nierzadko miejsce) niemożność przejęcia sterów Cesarstwa przez kogoś innego ogromnie paraliżuje nasz kraj. Dlatego chciałbym zaproponować, aby w razie nieobecności (rozumianej jako nienapisanie żadnego postu przez ostatnie 48 godzin) Autokratora dekrety cesarskim mógł wydawać król Jerozolimy, a gdyby i on nie był obecny - Wielki Mistrz templariuszy. Dekret taki dorównywałby rangą cesarskiemu, z tą różnicą, że nie mógłby być sprzeczny z dotychczasowym prawem, a wyższa władza (król dla wielkiego mistrza, cesarz dla króla i wielkiego mistrza) mogła by go w każdej chwili odwołać.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Hugo de Payns

  • Mistrz Zakonu Templariuszy
  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 2514
  • Renoma +26/-0
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Grudzień 2020, 22:02:12 »
Może Trzecia osoba bedzie Czcigodny Gabik Bagratyda
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona


Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Grudzień 2020, 22:06:05 »
Za pozwoleniem, Pańska godność jest wyższa od mojej, a obecny jest Wielmożny praktycznie zawsze. W czasie kryzysu aktywnościowego, jaki Cesarstwo przechodziło w lecie, Wy, Wielki Mistrzu, jako jedyni nieustannie działaliście w Bizancjum.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Jan I Bizantyjski

  • Jego Cesarska Mość
  • Autokratōr
  • Ekspert
  • *******
  • Wiadomości: 813
  • Renoma +15/-4
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Grudzień 2020, 07:44:22 »
48 godzin? Toż to zbyt surowo Czcigodny x. Prałacie!  ;) nie jest potrzebna żadna regentura, jestem władcą i władcą będę praktycznie i teoretycznie. Jestem w stanie wykonywać swoje obowiązki, choć czasami przez kilkanaście godzin po prostu muszę zniknąć. Myślę, że król Jerozolimy zadowoli się lennem, a władza w moich rękach pozostanie ;)
JCM Jan I Bizantyjski
(-) Władca Wielkiego Cesarstwa Bizantyjskiego
Basilleus i Autokrator.



Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Grudzień 2020, 09:05:25 »
Ani myślę odbierać władzy Autokratorowi, po prostu chciałbym, aby na czas jego nieobecności istniała władza mogąca regulować pilne sprawy. Jeśli 48 godzin to za mało, jak najbardziej możemy przedłużyć ten czas, powiedzmy do trzech dni. A taka regencja jest potrzebna, właśnie dlatego, że nigdy nie można przewidzieć, na ile pozwoli real - zdarzało się już, że Autokrator i Cesarz Rzymian ogłaszał, że wykona coś w danym terminie i nie czynił tego na czas. Przykładowo 5 listopada Autokrator i Cesarz Rzymian pisał tak:

Dobrze. Zrobię to w weekend, gdyż od razu spiszę też dokumenty odnośnie nowych spadkobierców tych majątków. W przypadku Mistrza Andrea a no to tutaj sprawa jasna, majątki przejmie Mistrz Payns, zaś majątki Vlada Petrowića (o czym w weekend dokument potwierdzający napiszę) będą przekazane w ręce Szanownego Pana Jaxy.
A dokumenty te powstały dopiero ponad tydzień później, 16 listopada.

Zaś innym razem:

Zapraszam wszystkich mieszkańców Bizancjum na ucztę w progach Pałacu Cesarskiego, na której to to przyszłość nacji tej będzie omawiana i na której również zabawy wszelakie będą się odbywały. Jako głowa państwa przepraszam cały lud za niedziałalność swoją, nauka online jednak to nie to samo co mikronacje i dla niektórych Mościpanów potrzeba Napoleona żeby przez nie przebrnąć ;D teraz jednak będę z pewnością aktywny. Wygłoszę także na uczcie mowę dotyczącą działalności każdego z mieszkańców, coś w rodzaju pzeglądu. Robić to będę ze względu na to aby to co w moim przypadku się stało z aktywnością u nikogo się nie powtórzyło i żeby był trzymany tu poziom godny regularnej i wyjątkowej mikronacji, którą przez te już dwa lata się staliśmy przez miecz i rozum. Uczta się odbędzie jutro, mowę wygłoszę o 18, zaś zabawy na owej uczcie już staram się organizować i będą trwały do niedzieli, w której to proszę Czcigodnych kapłanów Bizancjum, aby mszę uroczystą w intencjach dobra Naszego państwa odprawili.

A uczta w ogóle się nie odbyła. Właśnie dla uniknięcia takich sytuacji potrzebny jest regent.

Poza tym sądzę, że jeśli Autokrator i Cesarz Rzymian nie zamierza sam prowadzić jakiejś zapowiedzianej ceremonii czy wydarzenia, trzeba, aby wyznaczył osobę odpowiedzialną za jego przebieg.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Grudzień 2020, 18:27:47 »
Chciałbym też przypomnieć Autokratorowi i Cesarzowi Rzymian, że na uregulowanie czeka kwestia kont "bankowych" temów.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Maurycy Orański

  • Król Jerozolimy
  • Autokratōr
  • Ekspert
  • *******
  • Wiadomości: 1176
  • Renoma +22/-3
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Grudzień 2020, 18:31:47 »
Realnie już trzeci dzień się do Niego o to dobijam.


Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Niderlandów, Oranii i Nassau,
pan Antiochii

Hugo de Payns

  • Mistrz Zakonu Templariuszy
  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 2514
  • Renoma +26/-0
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Grudzień 2020, 09:46:54 »
Może jest chory, w szpitalu. Spokojnie wszystko się wyjaśni
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona


Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Grudzień 2020, 11:21:03 »
 ??? Właśnie takich sytuacji dotyczy moja propozycja.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Jan I Bizantyjski

  • Jego Cesarska Mość
  • Autokratōr
  • Ekspert
  • *******
  • Wiadomości: 813
  • Renoma +15/-4
    • Zobacz profil
Odp: "Klimat" Bizancjum
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Grudzień 2020, 13:05:53 »
Spokojnie, chory nie jestem. Istotnie w ostatnim czasie opuściłem się w aktywności, co mnie smuci i spróbuję to dla Bizancjum naprawić. I cóż... Bezpieczeństwo i aktywność Bizancjum jest tym za co mogę wszystko rzucić inne, i do różnych czynów przystąpić. Zgadzam się na ustanowienie regentury. Zgodnie z hierarchią zostaje Nim JKM Maurycy. Dla Dobra Bizancjum Panowie!!!
JCM Jan I Bizantyjski
(-) Władca Wielkiego Cesarstwa Bizantyjskiego
Basilleus i Autokrator.



 

BloQcs design by Bloc
SMF 2.0.6 | SMF © 2013, Simple Machines
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
amtowaroznawstwo artofwar shinigami forumpc tdw