Królestwo Jerozolimy

Aktualności: Forum SMF zostało uruchomione!
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: RON  (Przeczytany 12207 razy)

Maurycy Orański

  • Król Jerozolimy
  • Autokratōr
  • Ekspert
  • *******
  • Wiadomości: 1176
  • Renoma +22/-3
    • Zobacz profil
Odp: RON
« Odpowiedź #90 dnia: 12 Maj 2021, 20:37:01 »
Ha zagłosuję na Michała. Jeszcze nie wiem którego ;)


Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Niderlandów, Oranii i Nassau,
pan Antiochii

Maurycy Orański

  • Król Jerozolimy
  • Autokratōr
  • Ekspert
  • *******
  • Wiadomości: 1176
  • Renoma +22/-3
    • Zobacz profil
Odp: RON
« Odpowiedź #91 dnia: 12 Maj 2021, 23:27:26 »
Wracając do Liechtensteinu: poczytałem trochę i dowiedziałem się że książę ma prawo weta nawet do referendum.


Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Niderlandów, Oranii i Nassau,
pan Antiochii

Hugo de Payns

  • Mistrz Zakonu Templariuszy
  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 2514
  • Renoma +26/-0
    • Zobacz profil
Odp: RON
« Odpowiedź #92 dnia: 13 Maj 2021, 08:44:57 »
Panowie każdy z nas nie jest doskonały
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona


Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: RON
« Odpowiedź #93 dnia: 13 Maj 2021, 09:11:36 »
Wracając do Liechtensteinu: poczytałem trochę i dowiedziałem się że książę ma prawo weta nawet do referendum.

 Czytam sobie wywiad z xięciem i odnoszę wrażenie, że nie chciałby on występować przeciw woli ludu. Jak się zdaje, w polityce demokracja jest dlań ważniejsza niż katolicyzm.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Miguel de Catalan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Renoma +2/-0
  • Książę Skarlandu
    • Zobacz profil
    • Skarland
Odp: RON
« Odpowiedź #94 dnia: 13 Maj 2021, 10:42:40 »
Seria pytań oraz odpowiedzi. Najciekawszym człowiekiem, kandydatem jest Pan Michał Jerzy Potocki. Zadano mu aż 7 pytań. :)

A może oznacza to, że jego osoba budzi najwięcej wątpliwości?
Trzymałbym się mojej wersji.  :)

Ha zagłosuję na Michała. Jeszcze nie wiem którego ;)
;D

Panowie każdy z nas nie jest doskonały
To prawda. Ja jestem, świadomy, że często jestem zbyt aktywny względem innych i przez to w świecie zdominowanym przez ludzi idących w kierunku stabilizacji, ja wyglądam na takiego co nie pasuje. Ale są osoby, kandydaci, którzy rok temu też chcieli dokonywać wielkich rzeczy, zjazdów a jak zostali Królami, to nic się wielkiego nie wydarzyło.
Cytat: Michał Jerzy Potocki
Powtarzając za i nieco może parafrazując słowa Pani Natalii Heleny à la Triste von Hagsen de la Sparasan:
"Czas zweryfikuje, czy to będzie dobry wybór dla RON. Być może będzie u nas stabilniej, ale bez rewelacji. A to mikronacjom zwykle nie służy." Jeśli Książę Radziwiłł wygra, zobaczymy jak to będzie wyglądało za jakiś czas. Możliwe, że lepiej byłoby dla Rzeczpospolitej aby teraz przez jedną choć kadencję popanował młodszy szlachcic, który rozpędzi pociąg i nada mu jakiś kierunek oraz prędkość, a potem starszy nieco utrzyma to.
/-/ Miguel Jorge de Catalan[/b] OSI
Presidente de la Generalidad
Príncipe de Scarlaña
Obispo de Lviv




Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: RON
« Odpowiedź #95 dnia: 13 Maj 2021, 11:33:00 »
Powtarzając za i nieco może parafrazując słowa Pani Natalii Heleny à la Triste von Hagsen de la Sparasan:
"Czas zweryfikuje, czy to będzie dobry wybór dla RON. Być może będzie u nas stabilniej, ale bez rewelacji. A to mikronacjom zwykle nie służy." Jeśli Książę Radziwiłł wygra, zobaczymy jak to będzie wyglądało za jakiś czas. Możliwe, że lepiej byłoby dla Rzeczpospolitej aby teraz przez jedną choć kadencję popanował młodszy szlachcic, który rozpędzi pociąg i nada mu jakiś kierunek oraz prędkość, a potem starszy nieco utrzyma to.

Interesująca parafraza. Dla porównania, oryginał:

Cytat:  Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan
Wszyscy wiemy, czemu wybrano Heweliusza, bo do tego nie potrzeba szklanej kuli. Czas zweryfikuje, czy to będzie dobry wybór dla Sarmacji. Według mnie nie i nie chodzi mi o kaxia. Być może będzie u nich stabilniej, ale bez rewelacji. A to mikornacjom zwykle nie służy. Ale przekonamy się. Możemy po zakończeniu jego panowania wrócić do tych postów i ocenić.

Natomiast w kwestii młodości:

Cytat: Cesarzowa Joanna Izabela o p. MFLL
o akurat wartościowa kandydatura, młody, z zapałem i olejem w glowie.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Miguel de Catalan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Renoma +2/-0
  • Książę Skarlandu
    • Zobacz profil
    • Skarland
Odp: RON
« Odpowiedź #96 dnia: 13 Maj 2021, 13:12:13 »
Też uważam, że Pan Michał to wartościowy człowiek i na pewno jest dobrym kandydatem.
Powiedziałbym, że jesteśmy tacy sami. Dorównałem mu jesli chodzi o poziomy, lecz różni nas staż. Co może znaczyć, że jestem bardziej aktywny itd. niż on, ale nie będziemy teraz o tym dyskutowali, bo nie ma co podejmować tego tematu, bo może doprowadzić także do niemiłych słów, lub uszczypliwości.
Nie chcę tez doprowadzać do sytuacji porównywania nas i określania.  :)
/-/ Miguel Jorge de Catalan[/b] OSI
Presidente de la Generalidad
Príncipe de Scarlaña
Obispo de Lviv




Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Renoma +10/-0
    • Zobacz profil
    • Majątek Puszcza Białowieska
Odp: RON
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Maj 2021, 13:35:29 »
Wracając do Liechtensteinu: poczytałem trochę i dowiedziałem się że książę ma prawo weta nawet do referendum.

 Czytam sobie wywiad z xięciem i odnoszę wrażenie, że nie chciałby on występować przeciw woli ludu. Jak się zdaje, w polityce demokracja jest dlań ważniejsza niż katolicyzm.

Interesujący wywiad.
Czyli widać, że jest to zarazem monarchista i demokrata. Hmm...

Pod wywiadem są komentarze prof. Jacka Bartyzela.


[size=107]
Ambasador Rzeczypospolitej w Księstwie Sarmacji
Dowódca 4 Chorągwi Jazdy Kozackiej Pułku Jazdy Litewskiej w Wilnie
Miecznik wileński
Pan na Białowieży[/size]





Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: RON
« Odpowiedź #98 dnia: 13 Maj 2021, 14:05:20 »
Też uważam, że Pan Michał to wartościowy człowiek i na pewno jest dobrym kandydatem.
Powiedziałbym, że jesteśmy tacy sami. Dorównałem mu jesli chodzi o poziomy, lecz różni nas staż.

O ile się nie mylę, p. MFLL ma dłuższy w mikroświecie.  :P

EDYCJA

Cytat: MFLL
Pod wywiadem są komentarze prof. Jacka Bartyzela.

Prof. Bartyzel jest gorącym zwolennikiem karlizmu. Jest to hiszpańska odmiana legitymizmu, zbliżona do francuskiej, ale pod pewnymi względami dalej idąca - mówię oczywiście o sferze ideowej, a nie o kwestiach personalnych czy innych różnicach wynikających z odmienności tych państw.. Podobnie jak we francuskiej, stanowczo odrzuca się w niej wszelki kompromis z uzurpacją, ale monarcha traci w niej prawowitość nie tylko w kilku skrajnych przypadkach, jak odejście od wiary katolickiej, lecz również gdy zgodzi się na ów kompromis w jakikolwiek sposób, np. uznając uzurpację. Demokracja również może zostać uznana za uzurpację - w końcu przyznaje ona prawo do zmiany praw fundamentalnych i prawa Bożego ludziom, którzy powinni być im posłuszni.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Renoma +10/-0
    • Zobacz profil
    • Majątek Puszcza Białowieska
Odp: RON
« Odpowiedź #99 dnia: 13 Maj 2021, 22:19:00 »
Też uważam, że Pan Michał to wartościowy człowiek i na pewno jest dobrym kandydatem.
Powiedziałbym, że jesteśmy tacy sami. Dorównałem mu jesli chodzi o poziomy, lecz różni nas staż.

O ile się nie mylę, p. MFLL ma dłuższy w mikroświecie.  :P


Tak, to prawda. ;)
I pan Michał właśnie napisał, że różni nas staż.

Cytuj

EDYCJA

Cytat: MFLL
Pod wywiadem są komentarze prof. Jacka Bartyzela.

Prof. Bartyzel jest gorącym zwolennikiem karlizmu. Jest to hiszpańska odmiana legitymizmu, zbliżona do francuskiej, ale pod pewnymi względami dalej idąca - mówię oczywiście o sferze ideowej, a nie o kwestiach personalnych czy innych różnicach wynikających z odmienności tych państw.. Podobnie jak we francuskiej, stanowczo odrzuca się w niej wszelki kompromis z uzurpacją, ale monarcha traci w niej prawowitość nie tylko w kilku skrajnych przypadkach, jak odejście od wiary katolickiej, lecz również gdy zgodzi się na ów kompromis w jakikolwiek sposób, np. uznając uzurpację. Demokracja również może zostać uznana za uzurpację - w końcu przyznaje ona prawo do zmiany praw fundamentalnych i prawa Bożego ludziom, którzy powinni być im posłuszni.

Czy taki legitymizm ma przyszłość? Jak znaleźć państwo bez demokracji? Chyba jeno w Arabii lubo w północnej Korei. Wydaje mi się, że prawie każde państwo ma pewne demokratyczne elementy. A co gdyby patrzeć na demokrację szlachecką i monarchię polsko-litewską?
Coś mi jednak podpowiada, że zdecydowanie źle rozumiem ten problem. Rzecz raczej nie w elementach demokratycznych czy ich braku, a w odwołaniu się do Boga i uznanie Go za źródło władzy. Czy dobrze rozumuję? A jak rozumieć uznanie uzurpacji? Chodzi o uznanie, że dany władca rządzi z legitymacją do tej godności, choć jej w istocie nie posiada? Nie chodzi zaś o samo nawiązanie z nim stosunków dyplomatycznych?

Swoją drogą, sądzę, że jeśli chcemy kontynuować rozmowę, powinniśmy przenieść się do innego wątku. :)


[size=107]
Ambasador Rzeczypospolitej w Księstwie Sarmacji
Dowódca 4 Chorągwi Jazdy Kozackiej Pułku Jazdy Litewskiej w Wilnie
Miecznik wileński
Pan na Białowieży[/size]





Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Renoma +10/-0
    • Zobacz profil
    • Majątek Puszcza Białowieska
Odp: RON
« Odpowiedź #100 dnia: 14 Maj 2021, 00:26:39 »
Oto już drugi artykuł dotyczący bieżącej wolnej elekcji:
Serdecznie zachęcam do zapoznania się!


[size=107]
Ambasador Rzeczypospolitej w Księstwie Sarmacji
Dowódca 4 Chorągwi Jazdy Kozackiej Pułku Jazdy Litewskiej w Wilnie
Miecznik wileński
Pan na Białowieży[/size]