Królestwo Jerozolimy

Aktualności: Forum SMF zostało uruchomione!
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: Witajcie!  (Przeczytany 1804 razy)

Akrypa Ali Shariati

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Renoma +0/-0
  • Retorka
    • Zobacz profil
Witajcie!
« dnia: 13 Kwiecień 2020, 11:49:15 »
Serdeczne pozdrowienia, z mojej strony, dla wszystkich mieszkańców tej krainy!

Jestem Akrypa Ali Shariati, obywatelka Republiki Bialeńskiej. Przybyłam do Bizancjum w ramach swojej naturalnej skłonności do tego by co jakiś czas zwiedzić miejsce po za wyspą Bialeńską, na której to przeżyłam większość swojego v-życia. Nie zagnały mnie zatem tutaj żadne cele natury politycznej czy religijnej. Zainteresowała mnie ta mikronacja w związku z swoją bezpośrednią inspiracją realnym Cesarstwem Bizantyjskim.

W związku z swoim realnym zainteresowaniem tematami bliskimi Bizancjum, chiałabym jako gość prosić o choćby minimalne oprowadzie czy tez wprowadzenie w tym jak przejawia się Bizancjum w swojej wirtualnej formie. Osobiście zwróciłam już uwagę na to, że jeśli się nie myle dużo zostało tutaj przyjęte z tradycji łacciników. Duże znaczenie ma dla was stan rycerski oraz wiara rotryjska.

Jeśli byłoby jakieś zainteresowanie, ze strony młodej (jeśli się nie myle) lecz rozwijającej się mikronacji, zagadnieniami sztuki klasycznej retoryki, z chęcią podejmę się usług w dziedzinie mów pochwalnym lub moralnych o różnej tematyce. Bizancjum realne po za wartościami chrześcijańskimi bardzo ceniło swój rodowód antyczny. Ośmiele się pochwalić szeroką znajomością i głebokim szaczunkiem dla tego zagadnienia i jeśli ktokolwiek tutaj pasjonuje się jakimkolwiek obszarem tej kultury chętnie wespre te zainteresowania.

Jednak doświadczenie wskazuje, że mikronauci częstokroć nie mogą niestety z przyczyn poświęcenia dla dobra swego państwa i obowiązków politycznych zajmować się subtelnościami filozofii czy zbyt dalekim od tych spraw codziennych pięknem poezji. Wszak jednak retoryka stanowi idelaną sztukę dla takiego państwa. Nigdy nie odrywa się ona od zagadnień żywotnie interesujących społeczeństwa a jednak mowa wykształcona ma zdolność uświęcenia tak wielkich czynów władcy, nowych budowli, świąt religijnych czy podejmować się obrony interesów poszczególnych jednostek w sporach tak sądowniczych jak i prywatnych.

Dlatego chcialabym polecić tutaj swoję usługi w tej dziedzinie. Chętnie podejmę się służenia czy to Cesarskiej Mości czy innym osobom lub instytucjom. Dodatkowo mogę oddać się w wychowaniu gdyby była potrzeba nauczania tego jak za pomocą słowa oddać wzniosłość. By takie jednak projekty realizować musiałabym wcześniej wykazać się umiejętnością słowa sama w wielu sprawach tak więc kłaniam się wam Bizantyjczycy i pytam czy pragniecie wykorzystać czytelniczke Cycerona, Demostenesa i Libaniusza?

Wszak jeśli moja osoba czy temat jaki podejmuję nie wzbudza w was sympatii, nic dalszego w moich intencjach by narzucać się wam moją osobą. W takim przypadku chętnie zwiędzę prywatnie to co oferuje Cesarstwo i wróce do swojej ojczyzny.
„Jedni kochają konie, inni ptaki, jeszcze inni zwierzęta różne. Ja natomiast od dziecka namiętnie pragnąłem posiadać książki.” ~Julian

Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2020, 13:53:08 »
Witam,
Niestety rzeczywiście obecnie Bizancjum jest niemal całkowicie łacińskie. Coś z dziedzictwa antycznego stanowiło by interesujące urozmaicenie, a retoryka jest bardzo cenną sztuką. Myślę, że można by wskrzesić Wielką Uczelnię Rycerską i tam zajmować się tego typu kwestiami.
Co do kwestii wiary - Kościół jest dla nas ważny, a wiele czasu zajmują nam walki z Saracenami, ale myślę, że muzułmańska obywatelka nie będzie traktowana jako zagrożenie. Mogła by Pani podjąć działania w tej sferze, np. ufundować meczet.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Hugo de Payns

  • Mistrz Zakonu Templariuszy
  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 2514
  • Renoma +26/-0
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2020, 14:39:27 »
Serdecznie witam.
Choć osobiście mało się znam na retoryce, ale tak ładnie Pani napisała, że jestem ciekaw Pani wykładów. Nie gwarantuje że wysiedze
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona


Akrypa Ali Shariati

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Renoma +0/-0
  • Retorka
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień 2020, 15:54:18 »
Dziękuje za pierwsze (i mam nadzieje nie ostatatnie) miłe słowa.

Cytuj
Myślę, że można by wskrzesić Wielką Uczelnię Rycerską i tam zajmować się tego typu kwestiami.

Ja oczywiście chętnie bym spróbowała napisać kilka wykładów w takiej Uczelni na temat retoryki.
Widziałam też, że Pan opisał dziś Akademie w Edessie, nie widzę też problemu by naprzykład w tym miejscu coś pisać jeśli planuje Pan jakiś rozwój jej.

Dodam jeszcze, że retoryka najlepiej sprawdza się właśnie jako sztuka żywa. Gdy wojska odnoszą sukces, przychodzi sławić męstwo. Kiedy buduje się wspaniały budynek sławi to jak czyn fundatora i budowniczych. A gdy dwa narody zwiążą się więzami przyjaźni wtedy sławi ich dzieje.

Cytuj
Kościół jest dla nas ważny, a wiele czasu zajmują nam walki z Saracenami, ale myślę, że muzułmańska obywatelka nie będzie traktowana jako zagrożenie. Mogła by Pani podjąć działania w tej sferze, np. ufundować meczet.

Określenie mnie jako muzułmanki jest nie do końca ścisłe...
Zielony Kościół jest wyznaniem bardzo synkretycznym. Jest to wiara inspirowana nie tyle islamem jako takim lecz samym szyizmem, ale też w równym stopniu katolicką mistyką, luteranizmem czy neoplatonizmem, a uważny czytelnik znajdzie nawet wpływ shinto. Oczywiście narracja w Bialenii jest bardzo arabska lecz jest to związane z narracją samych ziem, jak wiadomo i chrześcijanie arabsy Boga nazwałą Allahem, tak i ja postępuje często.

Jeśli chodzi o światynie w obrządku ZK, czyli meczet, to jeśli ktoś pragnąłby by na jego ziemii taki budynek urozmaicił krajobraz (religijny czy kulturowy) chętnie podejmę się tego zadania.
Choć osobiście mało się znam na retoryce, ale tak ładnie Pani napisała, że jestem ciekaw Pani wykładów. Nie gwarantuje że wysiedze

Dziękuje i dodam, że to własnie moim zadaniem byłoby sprawić by rzecz o której się mówi była na tyle interesująca by wysiedzieć.
„Jedni kochają konie, inni ptaki, jeszcze inni zwierzęta różne. Ja natomiast od dziecka namiętnie pragnąłem posiadać książki.” ~Julian

Gagik Bagratyda

  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 1372
  • Renoma +34/-2
  • Templariusz
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2020, 16:17:52 »
Widziałam też, że Pan opisał dziś Akademie w Edessie, nie widzę też problemu by naprzykład w tym miejscu coś pisać jeśli planuje Pan jakiś rozwój jej.
Będę wdzięczny za każdą pomoc w tej kwestii.
o. Gagik Bagratuni

Wielki Przeor Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Գագիկ Բագրատունի



Jan I Bizantyjski

  • Jego Cesarska Mość
  • Autokratōr
  • Ekspert
  • *******
  • Wiadomości: 813
  • Renoma +15/-4
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwiecień 2020, 19:54:55 »
Witam serdecznie w Bizancjum i mam nadzieje żd dzieki Pani Akademia odżyje choć na jakis czas. Postaram sie oczywiscie wysłuchać wykładów wszystkich.
JCM Jan I Bizantyjski
(-) Władca Wielkiego Cesarstwa Bizantyjskiego
Basilleus i Autokrator.



Akrypa Ali Shariati

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Renoma +0/-0
  • Retorka
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień 2020, 23:34:33 »
Będę wdzięczny za każdą pomoc w tej kwestii.

W takim razie w oddzielnnym wątku zaproponuje jakiś pomysł na to.

Witam serdecznie w Bizancjum i mam nadzieje żd dzieki Pani Akademia odżyje choć na jakis czas. Postaram sie oczywiscie wysłuchać wykładów wszystkich.

Dziękuje za powitanie od Cesarza. Skoro jakieś zainteresowanie jest i ja mam zatem takie nadzieje.
„Jedni kochają konie, inni ptaki, jeszcze inni zwierzęta różne. Ja natomiast od dziecka namiętnie pragnąłem posiadać książki.” ~Julian

Joahim-von-R

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Renoma +4/-3
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień 2020, 20:00:46 »
O, Akrypa. Witam.
Joahim von Ribertrop, Hrabia Tyru, Lennik Jego Cesarskiej Mości Jana I Bizantyjskiego.
Niech Cesarz panuje wiecznie!

Maurycy Orański

  • Król Jerozolimy
  • Autokratōr
  • Ekspert
  • *******
  • Wiadomości: 1176
  • Renoma +22/-3
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień 2020, 20:49:30 »


Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Niderlandów, Oranii i Nassau,
pan Antiochii

Akrypa Ali Shariati

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Renoma +0/-0
  • Retorka
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień 2020, 21:31:10 »
„Jedni kochają konie, inni ptaki, jeszcze inni zwierzęta różne. Ja natomiast od dziecka namiętnie pragnąłem posiadać książki.” ~Julian

Hugo de Payns

  • Mistrz Zakonu Templariuszy
  • Strategos
  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 2514
  • Renoma +26/-0
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień 2020, 08:12:09 »
Przyłączam się do gratulacji
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona


Jan I Bizantyjski

  • Jego Cesarska Mość
  • Autokratōr
  • Ekspert
  • *******
  • Wiadomości: 813
  • Renoma +15/-4
    • Zobacz profil
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień 2020, 13:31:56 »
I ja również spieszę z gratulacjami
JCM Jan I Bizantyjski
(-) Władca Wielkiego Cesarstwa Bizantyjskiego
Basilleus i Autokrator.



 

BloQcs design by Bloc
SMF 2.0.6 | SMF © 2013, Simple Machines
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
managerzuzlowy wataha-farkas sod pilsudskiegodietricha febristh